U Noći muzeja 18. maja priredili smo za naše posetioce izložbu Instagram fotografija #kulturazamlade koja je organizovana u saradnji sa Art distriktom i JAZASom Požarevac.

Prva Međunarodna vajarska likovna kolonija je održana početkom avgusta (od 01. do 12. 08. 2018. godine) u Žagubici, a zajedno su je organizovali Zavičajni muzej Homolja u Žagubici i Fakultet likovnih umetnosti iz Beograda, a pod pokroviteljstvom Opštine Žagubica i Ministarstva kulture i informisanja.

Prvog Dana Sabora u Zavičajnom muzeju Homolja u Žagubici, između ostalog, organizovan je i kratak program gde su gosti imali prilike da uživaju u izvedbi gradskog orkestra pobratimskog grada opštine Žagubica, Pjotrkofa Tribunalskog, izvornim pesmama Milice Filipović iz Žagubice i instrumentalima na harmonici u izvođenjeu Dragana Nikolića, diplomiranog profesora muzike.