Рановизантијски период у околини Жагубице -

У Завичајном музеју  Хомоља у Жагубици 29. априла отворена је изложба „ Рановизантијски период у околини Жагубице“, где  је направљен преглед археолошких налаза  и предмета из околине Жагубице.

Аутори Изложбе су археолози Оливера Филиповић из Жагубице   и  Милан Миловановић из Пожаревца.

Поздрављајући госте и посетиоце, аутори су говорили о самој поставци и изложеним експонатима,  захвалили локалном руководству Жагубице и Завичајном Музеју на несебичној подршци и сарадњи а локалном становништву и посетиоцима пожелели да узивају у изложби  која ће бити отворена наредних годину дана.

Поставку „Рановизантијски период у околини Жагубице,  преглед археолошких налаза“  отворио  је др  Мирољуб Манојловић.