Радован Трнавац Мића излагао је више од 1000 пута групно у многим градовима света. Излагао је са најзначајнијим именима XX века, као што су Пикасо, Раушенберг, Лихенштајн, Ворхол и многи други.

Природњачки музеј из Београда уз подршку Светске организације за природу - WWF реализује истраживање перцепције три врсте великих звери од стране грађана различитог узраста , занимања и односа са природом у Србији.

Одрастање, лично и друштвено сазревање кроз различите периоде детињства, младости и старости неминован су процес у свакој од појединачних људских заједница, култура или цивилизација- од прапочетака до данас. Међутим, досадашња музејска теорија и пракса недовољно су осветлиле феномен детињства и одрастања у својству функционисања друштвеног живота, као и новог тумачења улоге детета у породици у његовом свакодневном животу. Причу о детињству и дечјим играчкама реализовали су, према концепту Сузане Антић, музејски стручњаци различитих профила (археолози, историчари уметности и етнолози), полазећи притом од свог угла посматрања, а стигавши на крају до заједничке изложбе Мила моја-дечје играчке од праисторије до данас.

У Ноћи музеја 18. маја приредили смо за наше посетиоце изложбу Инстаграм фотографија #kulturazamlade која је организована у сарадњи са Арт дистриктом и ЈАЗАС-ом Пожаревац.