Одрастање, лично и друштвено сазревање кроз различите периоде детињства, младости и старости неминован су процес у свакој од појединачних људских заједница, култура или цивилизација- од прапочетака до данас. Међутим, досадашња музејска теорија и пракса недовољно су осветлиле феномен детињства и одрастања у својству функционисања друштвеног живота, као и новог тумачења улоге детета у породици у његовом свакодневном животу. Причу о детињству и дечјим играчкама реализовали су, према концепту Сузане Антић, музејски стручњаци различитих профила (археолози, историчари уметности и етнолози), полазећи притом од свог угла посматрања, а стигавши на крају до заједничке изложбе Мила моја-дечје играчке од праисторије до данас.

У Ноћи музеја 18. маја приредили смо за наше посетиоце изложбу Инстаграм фотографија #kulturazamlade која је организована у сарадњи са Арт дистриктом и ЈАЗАС-ом Пожаревац.

Десанка Станојевић рођена је 1956.године у Смедеревској паланци.Године 1978. дипломирала је на Вишој педагошкој школи у Београду, у класи професора Слободана Сотирова и Милуна Митровића.

Промоција књиге “Хомоље историјска монографија” аутора Милорада Ђорђевића, уприличена је у 27. децембра у Жагубици. Књигу је издао Завичајни музеј Хомоља, а иста је прво издање  где трошкове сноси Завичајни музеј Хомоља.