.

У оквиру Међународне ликовне колоније „Хомоље АРТ 2018", у Завичајном музеју Хомоља у Жагубици, отворена је и изложба “Преслице – токови Српске традиције“, аутора Владимира Вучинића. Изложба је отворена у уторак, 22. маја.

У Завичајном музеју  Хомоља у Жагубици 29. априла отворена је изложба „ Рановизантијски период у околини Жагубице“, где  је направљен преглед археолошких налаза  и предмета из околине Жагубице.

У организацији Завичајног музеја Хомоља, а под покровитељством  локане самоуправе, у Жагубици је протеклог викенда одржан други Стручни скуп на тему археологије, историје и библиографије. Скуп је био прави начин и  јединствена прилика да се посвети пажња и неким темама које до сада нису много обрађиване, а такође су битне за хомољски крај, обухватајући широк опсег историје од најранијих дана.

Прва донаторска аукција слика одржана је у Жагубици у среду, 14. фебруара.

Посетиоце, привреднике из општине Жагубица и шире, директоре jавних предузећа и установа, представнике компанија, представнике локалног руководства и остале учеснике аукције је на самом почетку поздравио директор Завичајног музеја „Хомоље“ Саша Илић:

Сва прикупљена средства на донаторској аукцији биће искоришћена за изградњу спомен обележија палим борцима, са простора Хомоља, у Великом рату. Читава 2018. година биће посвећена обележавању стогодишњице завршетка Великог рата, а поводом тога Општина Жагубица има у плану изградњу споменика, а Ви својим учешћем у донаторској аукцији можете помоћи изградњу истог.

Добро дошли.

31 јан 2018 20:05