Презентација пројекта „Подизање свести о значају археолошког наслеђа“

Пројекат под називом „Подизање свести о значају археолошког наслеђа“, који финансира Министарство културе и информисања Србије, представљен је и у Жагубици. Пројекат је дело Српског археолошког друштва и председника др Адама Црнобрње, а сврха је подизање свести о значају археолошке баштине, упознавање са прописима и процедурама, међународним конвенцијама и законском регулативом ради заштите, очувања и промовисања археолошког наслеђа.

Циљна група у овом делу пројекта су представници локалне управе, доносиоци одлука и запослени у одређеним стручним службама у областима културе, урбанизма, инвестиција и развоја. Обраћајући се присутнима, Саша Илић, директор Завичајног музеја Хомоља, истакао је да су у Пројекат укључени и музеји широм Србије, па тако и Музеј у Жагубици, што представља корак више ка очувању културне баштине Хомоља. Заштита археолошког наслеђа, како је на презентацији истакао Црнобрња, може се спровести једино добрим планирањем и руковођењем које у општини Жагубица већ постоји, а археолошко наслеђе свакако може бити и важан део одрживог развоја.

Снимак комплетне презентације пројекта: