Пола века уметничког надахнућа

У галерији Завичајног музеја Хомоља у Жагубици 15. јуна 2022. године уприличено је свечано отварање изложбе слика "Пола века уметничког надахнућа", аутора Ивана Вање Милановића из Београда.

Изложба је реализована у сарадњи са Удружењем ликовних уметника Хомоља и Културно-птосветним центром Јован Шербановић из Жагубице. Иван Вања Милановић је велики уметник који је имао преко 30 самосталних и преко 150 заједничких изложби у земљи и иностранству. Велики је пријатеј Жагубице и Хомоља у које је долазио и раније и учествовао на Међународној ликовној колонији. Сви посетиоци Завичајног музеја Хомоља у Жагубици ће имати прилику да уживају у фантастичним радовима господина Милановића све до краја јула текуће године.