„Савска Зора” из Београда гостовала у Завичајном музеју Хомоља у Жагубици

Певачка и фолклорна група „Савска Зора“ из Београда гостовала је протеклог викенда у Жагубици, у Завичајном музеју Хомоља. Гостима је добродошлицу пожелео директор Завичајног музеја, Саша Илић, рекавши да је гостовање поменуте групе само једна у низу активности које Завичајни музеј реализује.

Група вокалних солиста и играча из београдске општине Савски венац приказала је део богатог умећа, игре и песме из готово свих крајева Србије, док је публика бурним аплаузима све то од срца пропратила, уживајући у сваком минуту. Након програма, чланови групе су домаћинима за успомену и дуго сећање уручили диван поклон, наиме слику на платну, која ће улепшавати и красити простор Завичајног музеја у Жагубици.

Цео снимак гостовања