Изложба фотографија Станка Костића у Жагубици

У част обележавања Дана општине Жагубица, у галерији ликовних уметника Хомоља у Жагубици отворена је самостална изложба фотографија Станка Костића која представља део легата који је врсни стваралац фотографија поклонио Завичајном музеју у Петровцу на Млави, о чему је говорио Зеленко Стокић.

Поставку је отвореном прогласио председник Удружења Јанко Лалић, a сам уметник, Станко Костић, рекао је да фотографије могу да се посматрају као окамењене дводимензионалне структуре и скулптуре које треба да се чувају како би се показале генерацијама које долазе.

„Оне су уједно и документарна студија наслеђа источне Србије, а представљају плод мог вишегодишњег стварања и забелешке које сведоче о старим занатима, природним лепотама, добрима и народним обичајима”, истакао је Костић.

Изложба фотографија Станка Костића за посетиоце биће отворена сваког радног дана до краја месеца октобра.