Изложба слика Ивана Јовановића

Изложба слика аутора Ивана Јовановића, учесника XIII Међународне ликовне колоније отворена је у четвртак 24. маја. 2018. Поставка је отворена у просторијама Удружења ликовних уметника Хомоља.

Сам уметник изразио је позитивност о организацији колоније, а потом и изнео утиске о томе како изгледа излагати и стварати у Хомољу, али и шта је то што је посебно инспиративно.

Изложбу је пригодним говором отворио Саша Илић, директор Завичајног музеја Хомоља, изразивши наду да ће са аутором изложбе, Иваном Јовановићем, сарађивати и убудуће.

Отварању су присутвовали Владан Лазић, директор Туристичке организације општине Жагубица, уметници и ученици основношколског узраста школе „Моша Пијаде” из Жагубице, међу којима  је, свакако, скривен још неки будући уметник којим ће се општина Жагубица наредних година поносити.