Izložba fotografija Stanka Kostića u Žagubici

U čast obeležavanja Dana opštine Žagubica u Galeriji likovnih umetnika Homolјa u Žagubici otvorena je samostalna izložba fotografija Stanka Kostića koja predstavlјa deo legata koji je vrsni stvaralac fotografija poklonio zavičajnom muzeju u Petrovcu na Mlavi o čemu je govorio Zelenko Stokić.

Postavku je otvorenom proglasio predsednik Udruženja Janko Lalić, a sam umetnik, Stanko Kostić, rekao je da fotografije mogu da se posmatraju kao okamenjene dvodimenzionalne strukture i skulpture koje treba da se čuvaju kako bi se pokazale generacijama koje dolaze.

„One su ujedno i dokumentarna studija nasleđa istočne Srbije, a predstavlјaju plod mog višegodišnjeg stvaranja i zabeleške koje svedoče o starim zanatima, prirodnim lepotama, dobrima i narodnim običajima“, istakao je Kostić.

Izložba fotografija Stanka Kostića, za posetioce biće otvorena svakog radnog dana do kraja meseca oktobra.