Izložba slika Ivana Jovanovića

Izložba slika autora Ivana Jovanovića, učesnika XIII Međunarodne likovne kolonije otvorena je u četvrtak 24. maja. 2018. Postavka je otvorena u prostorijama Udruženja likovnih umetnika Homolja.

Sam umetnik izrazio je pozitivnost o organizaciji Kolonije a potom i izneo utiske o tome kako izgleda izlagati i stvarati u Homolju i šta je to što je posebno inspirativno.Izložbu je prigodnim govorom otvorio Saša Ilić, direktor Zavičajnog muzeja Homolja izrazivši nadu da će sa autorom Izložbe, Ivanom Jovanovićem, sarađivati i ubuduće. Otvaranju su prisutvovali Vladan Lazić, direktor Turističke organizacije opštine Žagubica, umetnici i učenici osnovno – školskog uzrasta škole “Moša Pijade” iz Žagubice među kojima je svakako skriven još neki budući umetnik kojim će se opština Žagubica narednih godina ponositi.