Izložba fotografija Stanka Kostića u Žagubici

U čast obeležavanja Dana opštine Žagubica, u galeriji likovnih umetnika Homolja u Žagubici otvorena je samostalna izložba fotografija Stanka Kostića koja predstavlja deo legata koji je vrsni stvaralac fotografija poklonio Zavičajnom muzeju u Petrovcu na Mlavi, o čemu je govorio Zelenko Stokić.

Postavku je otvorenom proglasio predsednik Udruženja Janko Lalić, a sam umetnik, Stanko Kostić, rekao je da fotografije mogu da se posmatraju kao okamenjene dvodimenzionalne strukture i skulpture koje treba da se čuvaju kako bi se pokazale generacijama koje dolaze.

„One su ujedno i dokumentarna studija nasleđa istočne Srbije, a predstavljaju plod mog višegodišnjeg stvaranja i zabeleške koje svedoče o starim zanatima, prirodnim lepotama, dobrima i narodnim običajima”, istakao je Kostić.

Izložba fotografija Stanka Kostića za posetioce biće otvorena svakog radnog dana do kraja meseca oktobra.