„MILENA POD SUNCEM HOMOLJA"
(Pariz, 1932.)
Kad prođe svetlost,
uspećemo se visokim gorama.
Penjući se,
tražićemo ravnotežu
po najvišim vrhovima sveta.
„MILENA POD SUNCEM HOMOLJA"
(Pariz, 1932.)
Kad prođe svetlost,
uspećemo se visokim gorama.
Penjući se,
tražićemo ravnotežu
po najvišim vrhovima sveta.
Izložba slika autora Ivana Jovanovića, učesnika 13. Međunarodne likovne kolonije, otvorena je u četvrtak, 24. maja 2018. godine. Postavka je otvorena u prostorijama Udruženja likovnih umetnika Homolja.
Žene su suviše često zaboravljane, previđane i marginalizovane u zvaničnoj istoriografiji Austrije. Što je činjenica koja daje još više značaja nastojanju ove izložbe da istraži proteklih 200 godina u svetlu biografija značajnih Austrijanki - žena čiji su talenti, snaga volje i uporna hrabrost obogatili i oblikovali njihovu zemlju.
Rođena je 03.02.1973. godine u Suvom Dolu. Osnovnu školu završila je u Žagubici. Srednju školu je završila u Boru i Majdanpeku. Slikarstvom se bavi desetak godina. Osnivač je i redovan član ULUHA-a. Učestvovala je u radu Međunarodne likovne kolonije „Homolјe Art” u više saziva.
Učestvovala je na izložbi slika „Žene slikari” 2009, 2010. i 2011. godine u Majdanpeku. Učesnik je bijenala minijatura u Gornjem Milanovcu.
Do sada je učestvovala na većem broju kolektivnih izložbi slikara Homolјa, kao i na izložbama slika sa Međunarodne likovne kolonije „Homolјe Art”.
Milenko Buiša je zapažen po širokom spektru interesovanja kada je u pitanju fenomenološki aspekt slike. Prvo, poput osvedočenih majstora bliskih tokovima tradicije, on pokazuje sklonost za gotovo sve slikarske tehnike. Podjednako se dobro izražava u akvarelu, temperi, ulјu, crtežu, pastelu. Drugo, njegove tematske preokupacije su takođe raznolike. Znamo ga kao slikara svega onoga što skreće pažnju njegove znatiželјe, kao što su mrtve prirode, pejzaži, figuralne kompozicije u kojima, neki put, provejava naglašen epski kontekst. Napokon, potvrdio se u domenu portreta, do nedavno značajnoj formi društvene umetnosti.