Arheološko nasleđe Homolja

Okrugli sto na temu „ Arheološko nasleđe Homolja“ održan je u sali pčelarskog centra u Žagubici. Gde su eminentni stručnjaci govorili su o opštem i istorijskom prikazu prostora Homolja, antičkom i arheološkom nasleđu Homolja, putevima u srednjem veku i srednjevekovnim lokalitetima kao i rano – vizantijskim lokalitetima u okolini Žagubice.

O Homolju kroz istoriju, od praistorije pa do kraja srednjeg veka na okruglom stolu govorilo je sedmoro arheologa i istoričara. Kako je rekao prof, dr Siniša Mišić zadatak okruglog stola bio je i da pruži smernice za dalja istraživanja. Stručni skup o arheološkim lokalitetima Homolja organizovali su opština Žagubica i zavičajni muzej u Žagubici u saradnji sa narodnim muzejem iz Požarevca.

Ceo snimak okruglog stola:

Tags: