Očuvanje vokalnih tradicija kao dela nematerijalnog kulturnog nasleđa na području Homolja

Studio „Antika fest" usmeren je na podizanje svesti o značaju očuvanja nematerijalnog nasleđa kroz isticinje njegove uloge u očuvanju lokalnih kulturnih identiteta.

U okviru aktivnosti u očuvanju nematerijalnog kulturnog nasleđa istočne Srbije iz domena izvođačkih praksi, studio „Antika Fest" posvećen je vokalnom nasleđu iz područija Homolja, u saradnji sa Zavičajnim muzejom Homolja, uz učešće nosilaca nasleđa iz ove regije. Kroz radionice, predavanja, promociju tradicionalne muzike, stručnjaci će predstaviti osnovne mere zaštite nematerijalnog kulturnog nasleđa, dok će nosioci nematerijalnog nasleđa preneti svoja iskustva u savlađivanju tradiocionalnog pevanja.