Археолошко наслеђе Хомоља

Округли сто на тему „ Археолошко наслеђе Хомоља“ одржан је у сали пчеларског центра у Жагубици. Где су еминентни стручњаци говорили су о општем и историјском приказу простора Хомоља, античком и археолошком наслеђу Хомоља, путевима у средњем веку и средњевековним локалитетима као и рано – византијским локалитетима у околини Жагубице.

О Хомољу кроз историју, од праисторије  па до краја средњег века на округлом столу говорило је седморо археолога и историчара. Како је рекао проф, др Синиша Мишић задатак округлог стола био је  и да пружи смернице за даља истраживања. Стручни скуп о археолошким локалитетима Хомоља организовали су  општина Жагубица и завичајни музеј у Жагубици у сарадњи са народним музејем из Пожаревца.

Цео снимак округлог стола