Презентација Пројекта „Подизање свести о значају археолошког наслеђа“

Пројекат под називом „Подизање свести о значају археолошког наслеђа“, који финансира Министарство културе и информисања Србије, представљен је и у Жагубици.Пројекат је дело Српског археолошког друштва и председника др Адама Црнобрње, а сврха је подизање свести о значају археолошке баштине, упознавање са прописима и процедурама, Међународним конвенцијама и законском регулативом ради заштите, очувања и промовисања археолошког наслеђа.

Циљна група у овом делу пројекта су представници локалне управе, доносиоци одлука и запослени у одређеним стручним службама у областима културе, урбанизма, инвестиција и развоја.Обраћајући се присутнима, Саша Илић, директор завичајног музеја Хомоља истакао је да су у Пројекат укључени и Музеји широм Србије, па тако и Музеј у Жагубици, што прдставља корак више ка очувању културне баштне Хомоља.Заштита Археолошког наслеђа, како је на презентацији истакао Црнобрња може се спроовести једино добрим планирањем и руковођењем које у општини Жагубица већ постоји  а Археолошко наслеђе свакако може бити и важан део одрживог развоја.

Снимак комплетне презентације пројекта: