Традиционални мурали Африке

У оквиру манифестације Музеји за 10 у Завичајном музеју Хомоља у Жагубици је 17. маја отворена изложба Музеја афричке уметности под називом Традиционални мурали Африке.

Посетиоци музеја су више од месец дана колико је трајала изложба имали могућност да осет дух Африке у Хомољу и виде како се у Африци на традиционални начин осликавају зидови кућа али и други објекти попут аутомобила. Поред изложбе организована је и радионица у којој су учествовали ученици Основне школе Моша Пиједа из Жагубице и Средње Техничке школе из Жагубице. Уз стручну помоћ кустоса из Музеја Афричке уметности осликан је један зид поред музеја традиционалним муралом Африке. Изложба је била изуизетно посећена , а организована је и радионица за најмлађе из Вртића Полетарац из Жагубице. Овом изложбом је настављена фантастична сарадња између Музеја Афричке уметности из Београда и Завичајног музеја Хомоља у Жагубици.