DEČIJA RADIONICA “PROLEĆE DOBRODOŠLO”

U saradnji OŠ “Moša Pijade” i Zavičajnog muzeja Homolja u Žagubici, u prostorijama muzeja održana je dečija kreativna radionica “Proleće dobrodošlo” povodom Međunarodnog dana šuma i poezije koji se obležava svakog 21. marta.

Cilj radionice je bio da se deci ukaže na važnost čitanja i pisanja, ali isto tako i na važnost šumskog ekosistema i svim doprinosima koje će nam šume dati ukoliko ih čuvamo.

Učenici su zajedno sa učiteljicom Jasnom Đurić čitali i obrađivali lektiru “Martovsko sunce” Milovana Danojlića, a potom izrađivali kreativne čestitke i na taj način zajedno smo pozdravili početak proleća i sa osmehom dočekali doba buđenja prirode kada svaki kutak zeleni i budi neke nove inspiracije, što su učenici kroz svoje radove i pokazali.

Velika zahvalnost učiteljici Jasni i učenicima četvrtog razreda OŠ “Moša Pijade” na saradnji i radujemo se ponovnom druženju.