IZLOŽBA “MAGIČNI SVET” IVAN KARAFILOVSKI

U Zavičajnom muzeju Homolja u Žagubici 21. marta svečano je otvorena izložba pod nazivom “Magični svet” Ivana Karafilovskog.

Ivan je rođen 1981. godine u Pančevu. Umetnik sa već dve decenije iskustva u slikarstvu, predstavlja svoj magični svet na izložbi u Zavičajnom muzeju Homolja u Žagubici. Koristeći isključivo tehniku ulje na platnu, Ivan stvara dela kombinacijom dva pravca, hiperrealizma i magičnog realizma, postižući visok stepen verodostojnosti prikazanih motiva, koje upotpunjuje magičnost i topla kolorizacija boja.

Ivan je dobitnik brojnih nagrada, nedavno je gostovao u Parizu, predstavljajući svoja umetnička dela publici širom sveta i velika nam je čast da se ovakav umetnik nakon grada svetlosti nađe u našem Homolju.

Posetioci će tokom aktuelne gostujuće izložbe imati mogućnost da steknu uvid u Ivanovu jedinstvenu viziju i izuzetnu veštinu koja očarava ljubitelje umetnosti.