Природњачки музеј из Београда уз подршку Светске организације за природу - WWF реализује истраживање перцепције три врсте великих звери од стране грађана различитог узраста , занимања и односа са природом у Србији.Циљ истраживања је да се идентификује и реши проблем заједничког преживљавања људи и великих месождера у деловима Србије у којима су присутне популације вукова, медведа и риса. Прво предавање и анкета о великим зверима одржана је је 11. септембра у Жагубици.

Одрастање, лично и друштвено сазревање кроз различите периоде детињства, младости и старости неминован су процес у свакој од појединачних људских заједница, култура или цивилизација- од прапочетака до данас. Међутим, досадашња музејска теорија и пракса недовољно су осветлиле феномен детињства и одрастања у својству функционисања друштвеног живота, као и новог тумачења улоге детета у породици у његовом свакодневном животу. Причу о детињству и дечјим играчкама реализовали су, према концепту Сузане Антић, музејски стручњаци различитих профила (археолози, историчари уметности и етнолози), полазећи притом од свог угла посматрања, а стигавши на крају до заједничке изложбе Мила моја-дечје играчке од праисторије до данас.