„Savska Zora" iz Beograda gostovala u Zavičajnom muzeju Homolјa u Žagubici

Pevačka i folklorna grupa „Savska zora” iz Beograda gostovala je proteklog vikenda u Žagubici, u Zavičajnom muzeju Homolja. Gostima je dobrodošlicu poželeo direktor Zavičajnog muzeja, Saša Ilić, rekavši da je gostovanje pomenute grupe samo jedna u nizu aktivnosti koje Zavičajni muzej realizuje.

Grupa vokalnih solista i igrača iz beogradske opštine Savski venac prikazala je deo bogatog umeća, igre i pesme iz gotovo svih krajeva Srbije, dok je publika burnim aplauzima sve to od srca propratila, uživajući u svakom minutu. Nakon programa, članovi grupe su domaćinima za uspomenu i dugo sećanje, uručili divan poklon, sliku na platnu, koja će ulepšavati i krasiti prostor Zavičajnog muzeja u Žagubici.

Ceo snimak gostovanja