SJAJ, BOJA I MAŠTOVITOST – TRADICIONALNA USKRŠNJA RADIONICA

U duhu kreativnosti u Zavičajnom muzeju Homolja je u saradnji sa OŠ “Moša Pijade” tradicionalno i ove godine održana dečija radionica ukrašavanja jaja, povodom najvećeg i najradosnijeg praznika koji nam sledi.

U atmosferi punoj radosti, učenici četvrtog razreda su zajedno sa učiteljicom Tamarom Dulkan stvorili svoja prava mala remek – dela. Svako jaje je bilo jedinstveno i nosilo je pečat individualne kreativnosti.

Nakon pažljivog rada i truda, na samom kraju došlo je vreme da se proglase najlepša ukrašena jaja. Žiri, sastavljan od predstavnika muzeja imao je težak zadatak jer su sva jaja zračila originalnošću i šarmom. Kroz smeh i radost najbolje kreacije su konačno odabrane, a njihovi stvaraoci su nagrađeni zasluženim nagradama.

Velika zahvalnost OŠ “Moša Pijade” na uvek divnoj saradnji i radujemo se što zajedno prenosimo mlađim generacijama koliko je važno da nastavljaju ovu lepu tradiciju i da moć zajedništva i kreativnosti oplemenjuju naše živote i čuvaju naše identitete.